DinoFlame

 
 


Komin do paliw stałych CLASSIC

 
Zobacz też: komin DinoFlame UNI
  
Zobacz też: komin DinoFlame TWIN
  
Dokonaj zakupu
 
Struktura komina CLASSIC

* Płyta betonowa, płyta pod obmurówkę oraz izolacja przeciwwilgociowa nie jest elementem zestawu kominowego. Dostępne jako akcesoria za dodatkową opłatą.

Zastosowanie

Do paliw stałych:

Węgiel Drewno

Elementy zestawu kominowego

Wkłady kominowe:

Rura kominowa prosta Rura kominowa
 
Trójnik kominowy 45° Trójnik 45° (opcjonalnie)
 
Trójnik kominowy 90° Trójnik 90°
 
Wyczystka kominowa Wyczystka
 
 

Elementy betonowe:

Pustak keramzytowy betonowy FI 160 Pustak - FI 160
 
Pustak keramzytowy betonowy FI 180/200 Pustak
FI 180/200
 
 

Akcesoria - elementy dodatkowe:

Przejście stalowe żaroodporne do ceramiki Przejście do ceramiki
 
Daszek stalowy przykrywający Daszek stalowy
 
Płyta betonowa bez wentylacji Płyta betonowa
 
Płyta betonowa pod obmurówke bez wentylacji Płyta pod obmurówke
 
Plyta betonowa z wentylacją Płyta
z wentylacją
 
Płyta betonowa pod obmurówke z wentylacją Płyta pod obmurówke + went
 
 

Elementy Pakietu Dino:

Szalunek osłonowy Szalunek osłonowy
 
Drzwiczki wyczystkowe Drzwiczki wyczystkowe
 
Zaślepka wyczystkowa Zaślepka wyczystkowa
 
Sznur kominowy Sznur kominowy
 
Płyta czołowa Płyta czołowa
 
Zaczep płyty czołowej Zaczep płyty czołowej
 
Zaprawa wysokotemperaturowa Zaprawa wysokotemperaturowa
 
Daszek stożek Daszek stożek
 
Kratka wentylacyjna Kratka wentylacyjna
 
Nożyk montażowy Nożyk montażowy
 
Wyciskacz tubowy Wyciskacz tubowy
 
Kołki montażowe Kołki montażowe
 
 
 

Parametry

 

Cechy kominów DinoFlame

DO PALIW STAŁYCH - Współpracuje z kotłami na paliwa stałe wysokotemperaturowe przy których podczas procesu spalania nie wytwarza się kondesat, czyli: węgiel lub drewno. Komin posiada najlepsze wkłady klasy A1N1 B2P1 zgodne z normą: DIN EN1457:1999 + A1:2002 + AC:2007, oznaczone znakiem CE.

KOMPLETNY - Posiada wszystkie niezbędne elementy do postawienia komina.

KWASOODPORNY - Odporny na działanie kwasów zawartych w spalinach, w tym związków siarki, powstałych przy spalaniu węgla kamiennego i miału (kwasoodporność <2%).

ODPORNY - na pożar sadzy oraz na wysokie temperatury, co jest niezbędne przy kotłach na paliwa stałe C.O. oraz kominkach (max temp. 600o C).

 

Uwagi ogólne

PIERWSZY ROZRUCH KOMINA - Po 7-miu dniach od zakończenia montażu.

PODŁĄCZENIE KOTŁA - Za pomocą rur przyłączeniowych. Należy zastosować element podłączeniowy z owiniętym sznurkiem (dostępny w akcesoriach), w celu ochrony trójnika kominowego od uszkodzeń, spowodowanych rozprężeniem stali. Gwarancja obejmuje tylko podłączenie kotłów atestowanych.

PRZEJŚCIA PRZEZ STROPY - Powinny być zdylatowane wełną twardą (minimum 3 cm), w celu uniknięcia nacisku płyty na keramzyto-betonową obudowę komina, co spowoduje jej uszkodzenie. W przypadku otworów w stropach należy przygotować otwory w wymiarach o 3 cm większe, od wymiarów zewnętrznych pustaka keramzyto-betonowego.

PROPORCJE ZAPRAWY - Zaprawę należy przygotować w proporcjach 1/7, czyli jedna miarka wody i siedem miarek zaprawy. Czas utwardzenia to 24h przy 20o C, utwardzenie całkowite ma miejsce po około 10 dniach. Kit nie jest zdatny do obróbki w temperaturze poniżej 5o C. W celu skrócenia czasu schnięcia należy stosować wodę w temperaturze 40-50o C. Po rozrobieniu zaprawa ma konsystencję gruzełkowatej masy, która w ciągu 5 minut nabiera konsystencji gładkiego kitu i dopiero wtedy jest gotowa do zastosowania.

MUROWANIE - Podczas murowania pustaków koniecznie należy nakładać zaprawę murarską (cementową, cementowo-wapienną) tak, aby jej nadmierne ilości nie wpływały do wnętrza komina i nie usztywniały wkładów kominowych, co może doprowadzić do ich pęknięcia.

PONAD DACHEM - Komin powinien być obłożony wełną izolacyjną twardą, która jest niepalna. Styropian, jako materiał łatwopalny, nie powinien być stosowany przy obudowie komina.

ZAKOŃCZENIE KOMINA - Komin powinien być zakończony za pomocą specjalnego stożka zamontowanego ok. 2-4 cm ponad szalunkiem osłonowym w celu przykrycia komina i umożliwienia pracy wkładów na całej ich długości. Daszek z szalunkiem osłonowym zapobiega przedostawaniu się wody do izolacji komina.

ZABEZPIECZENIE PODCZAS MUROWANIE - Podczas zakończenia stawiania pewnego etapu komina w danym dniu należy zabezpieczyć komin przed działaniem warunków atmosferycznych. Opady atmosferyczne i niskie temperatury mogą nieodwracalnie uszkodzić sznur kominowy oraz zaprawę wysokotemperaturową stosowaną do łączenia rur.

 

Instrukcja

Instrukcja montażu komina

Pliki

plik pdf
Ulotka
Komin CLASSIC
plik pdf
Cennik DinoFlame CLASSIC
plik pdf
Deklaracja właściwości użytkowych
plik pdf
Gwarancja